İçeriğe git

Hoşgeldiniz

Kulübümüzden aktif olarak faydalanabilmek için çevrim içi olun ya da buraya tıklayarak kısa sürede üye olun Google+.

Profil Resmi

Citröen C4 Mü Golf Mü?

• Cevap eklemek için çevrim içi olmalısınız
Bu başlığa 32 cevap yazılmış

#1 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj
  • Nereden: SAMSUN
  • Araç: TSI Fan Edition
  • Ad Soyad: CANMERT DÖNMEZ

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 12:37

Merhabalar arkadaşlar;

Aracımla kaza sonucu Golfün yerine (scirocco da olduğundan ) çeşitli araçlar bakmaktayım.En son baktığım Citröenin yeninlenen yüzüyle C segmentinin C4 ü hakkında ne düşünürsünüz bilginizi alayım ?

Bu arada aşağıdaki linkte 2011 C4 ün EURO NCAP testi yer almaktadır.

#2 atilla

atilla
  • VIP
  • 1.107 Mesaj
  • Araç: Diğer
  • Ad Soyad: .

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 12:40

Can Mert c4 ve türevlerini çok bulursun kardeşim,audi olsun,seat vs.ama golf bir tutkudur bence.yakışır sana 160 lık bir golf.bence diğerlerini hiç düşünme.
  • DC581CNMRT and gigi kişi bunu beğendi

#3 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 12:51

Can Mert c4 ve türevlerini çok bulursun kardeşim,audi olsun,seat vs.ama golf bir tutkudur bence.yakışır sana 160 lık bir golf.bence diğerlerini hiç düşünme.

Atilla kardeşim ilk cevabın senden gelmesine sevindim ..Aslında bende Doğuşcuyum biliyorsun ancak golfün 2012 de yenileneceği bilgisini aldım.Yenilenmesede makyajlı halinin ağustos ayından sonra satışa sunulacakmış onun için başka markalarada bakıyorum...

Golf 2011 Ağustos ayında makyajlı halde yada yenilenmiş kasa ile satışa sunulacakmış.
Leon 2011 Ağustos ayında yeni kasasıyla satışa sunulacakmış..
A3 için 65.000 tl gerekiyor.
Jetta alınabilir diye düşünüyorum???
Yada Citröen C4?

#4 Orby

Orby
  • VIP
  • 722 Mesaj
  • Nereden: İstanbul
  • Araç: TDI 105Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Orbay K.

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 13:01

Bence Golfü C4 ile kesinikle bir tutmaman lazım :) şahsi görüşün tabi ama bence golf a3 , leon gibi araçlarla kıyaslanmalı

#5 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 13:08

Bence Golfü C4 ile kesinikle bir tutmaman lazım :) şahsi görüşün tabi ama bence golf a3 , leon gibi araçlarla kıyaslanmalı

Kesinlikle katılıyorum zaten yazdımda ancak kasa değiştireceğini duymak biraz insanın morelini bozuyor.Böylelikle diğer seçeneklere bakıyorum...

#6 ahmet Tapsız

ahmet Tapsız
  • Asil Üye
  • 41 Mesaj
  • Nereden: Dörtyol
  • Araç: TSI 160Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Ahmet Tapsız

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 13:11

arkadaşım, dünya çapında kaliteli ve güvenli otomobil dendiğinde (mercedes,bmw,audi ve volkswagen) gibi markalar akla gelir. dikkatini çekerim hepsi alman markası. bir fıransız ile alman aracını ben olsam kıyas bile yapmam. acizane arkadaş tavsiyesi golf al derim. makyajlanacaksada bekle derim. yok hemen alacaksanda golf aldığında koluna altın bilezik takmış olursun. yani kaybedeceğin bişey yok.

#7 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 13:13

arkadaşım, dünya çapında kaliteli ve güvenli otomobil dendiğinde (mercedes,bmw,audi ve volkswagen) gibi markalar akla gelir. dikkatini çekerim hepsi alman markası. bir fıransız ile alman aracını ben olsam kıyas bile yapmam. acizane arkadaş tavsiyesi golf al derim. makyajlanacaksada bekle derim. yok hemen alacaksanda golf aldığında koluna altın bilezik takmış olursun. yani kaybedeceğin bişey yok.

Yeni golfü Bekliyeceğim sanırım..Golfden inip fransızın eşşeğine binmek olmaz.....:D Almanınki at fransızınki eşşek :D

Bu arada hemşeri sayılırız :D Bende Aslen Gaziantep İslahiye denim :D

Bu mesaj DC581CNMRT tarafından düzeltildi. Tarih: 30 Nisan, 2011 - 13:14

#8 yuras

yuras
  • Asil Üye
  • 107 Mesaj
  • Nereden: mersin
  • Araç: 1.6 102Hp Trend.
  • Ad Soyad: Murat U.

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 13:34

Golf 2011 Ağustos ayında makyajlı halde yada yenilenmiş kasa ile satışa sunulacakmış.

Arkadaşım Bu bilgi kesin mi?

#9 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 13:45

Arkadaşım Bu bilgi kesin mi?

Evet birçok sorduğum bayi en azından makyajlanacağının bilgisini verdi..Belki şuan opsiyon olan Rstoplar 2012lerin hepsinde olabilir belki daha başka....bir makyaj olur belli değil diyorlar...Ama makyajlanacağı kesin...

#10 tokmak

tokmak
  • VIP
  • 1.066 Mesaj
  • Nereden: sarıyer\tarabya
  • Ad Soyad: tolga tokmak

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 14:30

Evet birçok sorduğum bayi en azından makyajlanacağının bilgisini verdi..Belki şuan opsiyon olan Rstoplar 2012lerin hepsinde olabilir belki daha başka....bir makyaj olur belli değil diyorlar...Ama makyajlanacağı kesin...

kardeşim c4 fln deme gözüne seviym:)bi highline tsi golf al makyajlansa ne kadar makyajlanablrki R stop olur hepsnde zenon olr fln ki zor bunuda sen makyajlancak dedigin için söylyrm yoksa makyjlnmaz bence.. zaten 2013 sonuna doğru demşlerdi galba kasa değiştrcek golften devam 2013 te yine değişirsn:))

Bu mesaj tokmak tarafından düzeltildi. Tarih: 1 Mayıs, 2011 - 08:56

#11 poseidon

poseidon
  • Asil Üye
  • 40 Mesaj
  • Nereden: ALANYA
  • Ad Soyad: birolkanmaz

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 17:33

c4 golfe göre kıyaslanmaz..imkan el vermiyosa c4 de olur 5 de

#12 Emynation

Emynation
  • VIP
  • 678 Mesaj
  • Nereden: Manisa
  • Araç: TSI 122Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Davut ÖZTÜRK

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 17:53

C4 un donanım olarak seviyesi oldukça yüksek durumda yalnız panoramik tavan opsiyonuda ayrı bir güzellik gözden çıkardığım 50 bin liram olsa aracı alıp zevkini yasamak isterdim aslında :)

#13 fth01

fth01
  • VIP
  • 1.125 Mesaj
  • Nereden: Adana-Mersin
  • Ad Soyad: Fatih

Tarih : 30 Nisan, 2011 - 21:37

Vw diğer markalar gibi tampon, far, motor kaputu değiştirerek makyajlı olarak otomobil satmıyor. Ortalama 4-5 sene de bir kasa değiştiriyor. Kasa eskisini andırabiliyor ancak iskelet farklı oluyor. 2011 Highline modellerine led stop eklendi diye makyajlanmış olmadı. Bayi çalışanlarının açıklama şekli yanlış bence. Vw'nin resmi açıklaması Golf 6'nın 2013 te yerini Golf 7'ye bırakacağı şeklindeydi.

#14 dt kaya

dt kaya
  • VIP
  • 662 Mesaj
  • Nereden: bursa-ankara
  • Araç: TDI 105Hp Comfort.DSG
  • Ad Soyad: ilhan kaya

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 08:49

canmert bey bence golf ten inip c4 e binmeniz gerçekten attan eşşeğe binmek bile değil citroendir peug dur bunlar bizim makinelerin yanına yaklaşamazlar..
makyaj meselesine gelince,bu konuda kesin bilgim yok ama sadece yorum yapayım; vw özellikle golf ü 5 yıldan aşağı bi sürede hiç yenilemedi diye hatırlıyorum kaldı ki mk6 da 2009 da üretilmeye başlandı.buna göre de en erken 2014 olması gerekir hadi 2013 olsun ama 2 senede bir makyaj yapacak bi marka değil vw bence :s3:

#15 cagriyaylaci

cagriyaylaci
  • Yeni Üyeler
  • 8 Mesaj
  • Nereden: Ankara
  • Ad Soyad: Ali Çağrı YAYLACI

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 12:49

ben eski bir fransızcı olarak fransız araca binince ya bu adamlar hakikaten fransız kalmışlar araba işine dersin.hele ki golf ten sonra :oke:

#16 mehbul

mehbul
  • Asil Üye
  • 37 Mesaj
  • Nereden: istanbul
  • Araç: TSI 122Hp Comfort.DSG
  • Ad Soyad: meh bul

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 13:18

C4 düşünen arkadaşlara test sürüşü öneriyorum. Şu an 3. golfüme biniyorum. Her arabayı sattığımda yeter artık golfe bindiğim deyip diğer markalara bakıyorum, test sürüşüne gidiyorum(buna yeni c4 dizel mcp de dahil) ama sonra dönüp yine golf alıyorum. Kısacası golf bir aşktır, bağımlılıktır.. Tadına varan başka arabaya binemez.

#17 Muserclehan

Muserclehan
  • Asil Üye
  • 133 Mesaj
  • Ad Soyad: Serhan Tiryaki

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 13:37

Araç tercihlerim arasında bu güne kadar İngiliz, Fransız ve İtalyanlar en sorunlulardı. Almanları bu konuda konuşmaya bile gerek yok. Kasa makyajlanmasını düşünerek hareket ediyorsanız, hiç araba almamak lazım.

#18 neo23

neo23
  • Asil Üye
  • 120 Mesaj
  • Nereden: Elazığ
  • Araç: TSI 122Hp Trend.
  • Ad Soyad: murat

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 15:05

2011 Ağustosunda çıkacak olan kasanın makyajlı olacağını hiç sanmıyorum...Bayidekiler atıp tutuyor, onlara fazla inanmamak lazım...Mesela bir bayi, Golf 6 122 Tsi araçla 220 bastığını söylemişti..Bir kere araçta 200 den sonra hız kesici var ve bu hıza ulaşamaz...Makyaj en fazla Polo veya jettanın ön farları gibi olur..Yani mevcut farlar benzerleriyle değiştirilir, far yapısı da daha keskin bir hal alır..Buna bile ihtimal vermiyorum...Makyajlı kasa olsa fotografları çoktan internete düşerdi..Gönül rahatlığıyla Golf 6 alabilirsin..2012 sonunda veya 2013 başlarında kasada değişim olabilir..

Bu mesaj neo23 tarafından düzeltildi. Tarih: 1 Mayıs, 2011 - 15:11

#19 mayham85

mayham85
  • Asil Üye
  • 685 Mesaj
  • Araç: TDI 105Hp High.
  • Ad Soyad: Yunus Emre ŞİMŞEK

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 21:36

122 lik tsi larda kesici yok

#20 ömer-m

ömer-m
  • Yasaklanmış
  • 1.584 Mesaj
  • Araç: 1.2 TSI 105hp DSG
  • Ad Soyad: Ömer Madazlıoğlu

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 21:39

Kesinlikle Golf derim. C4 özellikle 4-5 ay sonra iç mekandan gelen sesler ve maestro eşliğinde seyahatten dolayı ve de direksiyon tepkilerinden ötürü Golf 'ü aratabilir diyorum.

Bayidekiler atıp tutuyor, onlara fazla inanmamak lazım...Mesela bir bayi, Golf 6 122 Tsi araçla 220 bastığını söylemişti..Bir kere araçta 200 den sonra hız kesici var ve bu hıza ulaşamaz

TSI araçlarda kesici 220 km/h'de devreye giriyor. Bayidekiler atıp tutmamış bence. Dizellerde kesici 200km/h.

#21 murat.uludirik

murat.uludirik

2010.TDI 'dan-2012 TSI 160 HP'ye

• Yasaklanmış
  • 1.560 Mesaj
  • Nereden: Eskişehir
  • Araç: TSI 160Hp High.
  • Ad Soyad: murat uludirik .

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 21:41

c4 test etmiş biri olarak..(otomatik)...kıyaslama bile yapmaya deymez..derim...!

#22 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 22:59

Araç tercihlerim arasında bu güne kadar İngiliz, Fransız ve İtalyanlar en sorunlulardı. Almanları bu konuda konuşmaya bile gerek yok. Kasa makyajlanmasını düşünerek hareket ediyorsanız, hiç araba almamak lazım.

Bendede düşünce aynı ve Daimi Doğuş Grubu diyorum....Ancak binmiş olduğum kullanmış olduğum araç olunca birazda gençliğin verdiği etkiden dolayı sıkılma durumum var...Makyajlandığında üzülmektense beklemem daha iyi ancak..Makyajlanacağını yada kasa değiştireceğini bile bile eski versiyonunu tekrar kullanmakta benim ticari ve zevk kriterlerime uymuyor.sonuçta aracı alırken kazanırsınız satarken değil :halay: :halay:

#23 Emynation

Emynation
  • VIP
  • 678 Mesaj
  • Nereden: Manisa
  • Araç: TSI 122Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Davut ÖZTÜRK

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 23:04

Kesinlikle Golf derim. C4 özellikle 4-5 ay sonra iç mekandan gelen sesler ve maestro eşliğinde seyahatten dolayı ve de direksiyon tepkilerinden ötürü Golf 'ü aratabilir diyorum.

TSI araçlarda kesici 220 km/h'de devreye giriyor. Bayidekiler atıp tutmamış bence. Dizellerde kesici 200km/h.

golf tsı dan bahsedio ama arkadas 220 de kesici devreye girio diosunuz ama benim aracım 220 de kesiciye girmiyor bu neden ?

#24 umurm

umurm

Uzaklaştırılmış Üye

• Yasaklanmış
  • 37 Mesaj
  • Nereden: Istanbul // Romania
  • Araç: TSI 255Hp R
  • Ad Soyad: U.S.M

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 23:05

tekerlekli konserve kutusu :) DSG den sikayet edenlerin alip kullanması gereken bir araç dsgnin kıymetini anlamak icin .. kronik sorunu olan 40 binde şanzıman dagitip çıkmacılarda bol miktarda hurda şanzımanı bulunduran marka Peugeout ve Citroen .. Fransızmı aman benden uzak dursun bedava verseler dokunmam arabadan başka herşeye benziyorlar buna renault da dahil .. Benim öncelik sıralamamda önce Alman sonra japon araçları ..

Bu mesaj umurm tarafından düzeltildi. Tarih: 1 Mayıs, 2011 - 23:08

#25 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 23:08

tekerlekli konserve kutusu :) DSG den sikayet edenlerin alip kullanması gereken bir araç dsgnin kıymetini anlamak icin .. kronik sorunu olan 40 binde şanzıman dagitip çıkmacılarda bol miktarda hurda şanzımanı bulunduran marka Peugeout ve Citroen ..

Yanlış anlaşılma olmasın citröeni savunmuyorum.sadece golfün durumundan bahsediyorum...(sciroccomda var) ondan başka markalara bakıyorum ancak bu yine doğuş adı altında bir marka olacak citröen değil :)

#26 umurm

umurm

Uzaklaştırılmış Üye

• Yasaklanmış
  • 37 Mesaj
  • Nereden: Istanbul // Romania
  • Araç: TSI 255Hp R
  • Ad Soyad: U.S.M

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 23:14

Yanlış anlaşılma olmasın citröeni savunmuyorum.sadece golfün durumundan bahsediyorum...(sciroccomda var) ondan başka markalara bakıyorum ancak bu yine doğuş adı altında bir marka olacak citröen değil :)

saglamlıkta golf ve scricco ile yanyana koyulabilecek tek araç belki volvo c30 olabilir .. citroenle yanyana koyulamaz bence :)

#27 DC581CNMRT

DC581CNMRT
  • Asil Üye
  • 302 Mesaj

Tarih : 1 Mayıs, 2011 - 23:17

saglamlıkta golf ve scricco ile yanyana koyulabilecek tek araç belki volvo c30 olabilir .. citroenle yanyana koyulamaz bence :)

aynı dilden konuşuyoruz ve düşüncedeyiz ancak farklı kelimeleri kullanıyoruz :) :halay: :halay: :halay: :halay:
http://www.golf6.com...0058#entry50058

Bu mesaj DC581CNMRT tarafından düzeltildi. Tarih: 1 Mayıs, 2011 - 23:18

#28 Muserclehan

Muserclehan
  • Asil Üye
  • 133 Mesaj
  • Ad Soyad: Serhan Tiryaki

Tarih : 2 Mayıs, 2011 - 10:02

2. aracınız varsa bekleyin, makyajlanınca alırsınız ;)

#29 ozgurcemo

ozgurcemo
  • Asil Üye
  • 312 Mesaj
  • Nereden: denizli
  • Araç: TSI 122Hp Trend.DSG
  • Ad Soyad: özgür türkmen

Tarih : 2 Mayıs, 2011 - 10:17

canmertcim, biyanda ALMAN diğer yanda fransız...!!!! amman diyimm iyi düşün.

sciroccon olduğu için illa golf al diyemem ama almandan kesinlikle vazgeçme derim.
saygılar. :)

#30 neo23

neo23
  • Asil Üye
  • 120 Mesaj
  • Nereden: Elazığ
  • Araç: TSI 122Hp Trend.
  • Ad Soyad: murat

Tarih : 2 Mayıs, 2011 - 11:25

golf tsı dan bahsedio ama arkadas 220 de kesici devreye girio diosunuz ama benim aracım 220 de kesiciye girmiyor bu neden ?

Benim 122 Hp Tsi araç düz yolda en fazla 200 yapıyor..Yokuş aşağı durum değişebilir...Trafiğe kapalı sağlam bir pist bulsam son hızı deneyeceğim ama buralarda öyle bir pist yok...Makyaj ve kasa değişimi şu an için söz konusu değil..Ağustosta kasa değişimi konusu netleşince tekrar yazacağım buraya...2012 Ağustosunda değişiklik belki olur, bunun için de 1 seneden fazla beklemeye değmez...Mevcut far tasarımları oldukça beğenildi zaten, bunu öyle kolay kolay değiştirmezler...Daha önce yazdığım gibi belki mevcut farların bir benzeri olan yeni Jetta, passat ve Polodaki ön farları kullanabilirler ki buna makyaj bile denmez..

Bu mesaj neo23 tarafından düzeltildi. Tarih: 2 Mayıs, 2011 - 11:35