İçeriğe git

Hoşgeldiniz

Kulübümüzden aktif olarak faydalanabilmek için çevrim içi olun ya da buraya tıklayarak kısa sürede üye olun Google+.

Vanalı Egzoz Sistemi

• Cevap eklemek için çevrim içi olmalısınız
Bu başlığa 62 cevap yazılmış

#31 Misafir_Agorwal_*

Misafir_Agorwal_*
  • Misafirler

Tarih : 12 Nisan, 2011 - 15:50

Hamdi linke baktımda dikkatimi çekti yazmış adamlar. Abartı değilmi? 50HP gücü veriyorsa ben komple kat.ıda iptal ederim. :iyidusun: Sen vanayı açtığından farkedilir seviyede güç artışı oluyormu?

400-450-500 HP arabalar için ortalama bir rakam yazmış yoksa 1.4 TSI dan mümkünatı yok 50hp egzozla alınmaz :) Birde vana açık-kapalı performans farkını hissetmem mümkün değil çünkü her iki durumdada kat yok. Kapalıyken orjinal orta susturucu ve orjinal son susturucudan geçtiği için ses orjinal gibi, açıkta ise hiç bir engele takılmadan çıkıyor. Kat iptali 8-9 HP verse bile bunu gaza basınca anlayacak kadar hassas değilim :P Ancak aynı motora sahip diğer bir golf6 dsg ile denemem lazım ki farkı görebileyim. Tabi dyno çıktısıda iş görür.

Ben cok arastirdim fakat abt egzoz icin komple body kit ile almak gerekiyor tek satmiyorlar ancak cikma falan okursa ben arastirdim bulamadim kitte 3.500€ ve komple abt body kit ve egzoz son susturuculari borulari var ama bulursaniz soylerseniz bende almayi dusunuyorum bulamadim diye golf6 son susturucu aldim sesi cok hosuma gidiyor ne cok abarti ne az tam ideal tok sesi var ama bende duz boru yaptiricamHamdi bendede gti son susturucu var daha performans ve ses vermesi icin duz boru cektiricem fakat maniflotlardan itibarenmi cektirsem? yoksa katalik k. İptali ve orta susturucu iptalimi yapilicak? Bide bunlar motor ariza isigi falan yakiyormu? Orta susturucu kalsa direk duz boru ceksem ne olur?

Arıza ışığı yakıyor çünkü kat olmadığı için sensörler, k.k. görevini yapamıyormuşçasına değerler ölçüyor doğal olarak. Ancak montajında sensör yanıltıcı kullanıldığı için herhangi bir arıza ışığı yanmamakta. Diğer soru için şöyle anlatayım, tabi bu sırada paintteki beceriksizliğime gülmek yok :) ;

Şunuda söylememde yarar, kat iptal edilmek zorunda değil. İsterseniz son susturucudan öncede takabilirsiniz

Egzoz manifoldu -> Turbo -> Katalitik Konvertör -> Orta Susturucu -> Son Susturucu

Gönderilen Resim

Orjinal orta susturucu ve son susturucuya hiç dokunmadım resimde görüldüğü üzere.

#32 yavuzongul

yavuzongul
  • Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj
  • Nereden: istanbul / başakşehir
  • Araç: Diğer
  • Ad Soyad: yavuz selim öngül

Tarih : 12 Nisan, 2011 - 16:00

Standart araçlarda 50hp tabii ki olmaz ama yüksek performans araçlarda 50hp gayet normal bi araç, bu şekilde 50hp güç değişimi yapan vana kullanan 2-3 arkadaşım var şuanda, kendi aracımda da 40hp civarı güç değişimi oluyor..
Stock Atmosferik arabada 10hp farkettiğini Dyno da aldık.. Yakın zamanda 40hp civarında bi dyno değişim değerini de yayınlayacağım...

Hamdi linke baktımda dikkatimi çekti

yazmış adamlar. Abartı değilmi? 50HP gücü veriyorsa ben komple kat.ıda iptal ederim. :iyidusun: Sen vanayı açtığından farkedilir seviyede güç artışı oluyormu?

#33 Misafir_Agorwal_*

Misafir_Agorwal_*
  • Misafirler

Tarih : 12 Nisan, 2011 - 23:50

Sürüş esnasında gelen ivmelenme ve vites büyütme & küçültme sesi ;

• fth01 bunu beğendi

#34 papacoey

papacoey
  • Yeni Üyeler
  • 12 Mesaj
  • Nereden: izmir
  • Araç: TSI 122Hp Comfort.DSG
  • Ad Soyad: Güven Şeker

Tarih : 13 Nisan, 2011 - 01:12

@Hamdi, link için teşekkürler :)

@Cenk, İzmir Vosmer'e sorduğumda sadece arka yapıyoruz gibi bişi demişlerdi, fiyatı hatırlamıyorum fakat bana fazla gelmişti, yolum düşerse vosmer civarına uğrar sorarım bi daha emin olmak için.. yapılabiliyorsa atlar gelirsin burda yaptırırsın, misafirim olursun ^^ :).. Birde benim istediğim sadece 4 çıkışın olması değil aynı zamanda sesin de artması :/ abt'de sadece 4 çalışan çıkış var ses yok diye biliyorum.. Düzgün ustalar bulup sanayiye dalıcam galiba son çare olarak :)..

#35 Misafir_undeath324_*

Misafir_undeath324_*
  • Misafirler

Tarih : 13 Nisan, 2011 - 23:04

@Hamdi, link için teşekkürler :)

@Cenk, İzmir Vosmer'e sorduğumda sadece arka yapıyoruz gibi bişi demişlerdi, fiyatı hatırlamıyorum fakat bana fazla gelmişti, yolum düşerse vosmer civarına uğrar sorarım bi daha emin olmak için.. yapılabiliyorsa atlar gelirsin burda yaptırırsın, misafirim olursun ^^ :).. Birde benim istediğim sadece 4 çıkışın olması değil aynı zamanda sesin de artması :/ abt'de sadece 4 çalışan çıkış var ses yok diye biliyorum.. Düzgün ustalar bulup sanayiye dalıcam galiba son çare olarak :)..

güven bulursan direk gelirim gerçekten çünkü penta otodan fatih abim var orda onla aramız iyi baya ısrar ettim fatih abi ayarlarsın tek getirisin falan diye olmaz dedi set halinde geliyor tek gelse neden satmıyım bende para kazanıcam ama olmuyor demişti ama zimir yapıyorsa direk gelirim :halay:

hamdi aracın camları kapalıyken bile içeri gelen tok ses mükemmel dışardan hiç düşünemiyorum :rolleyes: aracın ivmelenmeside çok iyi twincharger :travolta:

#36 fth01

fth01
  • VIP
  • 1.125 Mesaj
  • Nereden: Adana-Mersin
  • Araç: TDI 105Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Fatih

Tarih : 13 Nisan, 2011 - 23:21

Yavru da saydırıyor maşallah :nigga:
  • progress bunu beğendi

#37 Misafir_lventshn_*

Misafir_lventshn_*
  • Misafirler

Tarih : 13 Nisan, 2011 - 23:25

Benim egzozmu Hamdi arkadaşımızın egzozmu?

Ben aracı beylıkduzunde gordum egzozu bende begenmedım sankı ıcerde olsa daha ıyı olurdu..

#38 MOzen

MOzen
  • Asil Üye
  • 154 Mesaj
  • Nereden: Beylikdüzü / İstanbul
  • Araç: TSI 122Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Metin Özenir

Tarih : 14 Nisan, 2011 - 00:19

Bende düz ve icerde olmasini istedim fakat sığmadığından bu sekilde koymak zorunda kaldim. Gözüm alıştı artik cok hosuma gidiyor. Hamdi senin icin aracin icinden ve disindan video cektim ama telefondan giriyorum, yarin ilk isim videolari eklemek olacak. Gerci ruzgar oldugundan disardan olan pek iyi olmadi + elyaflarin yanmadiginida hesaba katarsak buna ragmen mutis bir ses var icerden olan videoda.

#39 Misafir_Agorwal_*

Misafir_Agorwal_*
  • Misafirler

Tarih : 14 Nisan, 2011 - 00:29

Merakla bekliyorum :)

Bu mesaj Agorwal tarafından düzeltildi. Tarih: 14 Nisan, 2011 - 00:29

#40 MOzen

MOzen
  • Asil Üye
  • 154 Mesaj

Tarih : 14 Nisan, 2011 - 08:31

Hem koskoca Nikon D90 ile video çekip hem aracı kullanmak zor oldu ama ses güzel çıkmış :)

http://www.youtube.com/watch?v=QlY11ZO0044

#41 fth01

fth01
  • VIP
  • 1.125 Mesaj
  • Nereden: Adana-Mersin
  • Araç: TDI 105Hp High.DSG
  • Ad Soyad: Fatih

Tarih : 14 Nisan, 2011 - 23:07

Videolar sayesinde orjinal 160lıkla, yazılımlı 122'nin farkını da görmüş olduk :oke:

#42 Görkem@ni@

Görkem@ni@
  • Asil Üye
  • 307 Mesaj
  • Nereden: Edirne-İstanbul
  • Araç: Mk5
  • Ad Soyad: Görkem Güner

Tarih : 14 Nisan, 2011 - 23:34

Metin bugün denk geldim aracına egzozun görüntüsü benim de gözümü tırmalasa da sesi güzeldi gerçekten :)

#43 Görkem@ni@

Görkem@ni@
  • Asil Üye
  • 307 Mesaj
  • Nereden: Edirne-İstanbul
  • Ad Soyad: Görkem Güner

Tarih : 15 Nisan, 2011 - 17:22

Hamdi güle güle kullan egzozunu :oke: Ben de yaptırmayı düşünüyorum bu sistemden, acaba senin araçta dinleyebilir miyim yaptırmadan önce (Kadıköy' de oturuyorum bu arada :))

Bu mesaj Görkem@ni@ tarafından düzeltildi. Tarih: 15 Nisan, 2011 - 17:23

#44 Elrohir

Elrohir

Komutan

• Yönetici
  • 2.497 Mesaj
  • Nereden: Balıkesir
  • Ad Soyad: Emre Güler

Tarih : 16 Nisan, 2011 - 12:19

Bende düz ve icerde olmasini istedim fakat sığmadığından bu sekilde koymak zorunda kaldim. Gözüm alıştı artik cok hosuma gidiyor. Hamdi senin icin aracin icinden ve disindan video cektim ama telefondan giriyorum, yarin ilk isim videolari eklemek olacak. Gerci ruzgar oldugundan disardan olan pek iyi olmadi + elyaflarin yanmadiginida hesaba katarsak buna ragmen mutis bir ses var icerden olan videoda.

Metin şu egzozu söktür, son susturucu gibi yatay koydur, orjinal çift çıkış görüntüsünü de geri getir; çift çıkışın boştaki ucunu da otto spec'İn ağzına denk gelecek şekilde serbest bırakrısın, sarkan kısım son susturucu gibi durur. :oke:

#45 Misafir_golfonr_*

Misafir_golfonr_*
  • Misafirler

Tarih : 16 Nisan, 2011 - 18:05

bence çok güzel tek kelime mükemmel

#46 RBdriftking

RBdriftking
  • Asil Üye
  • 52 Mesaj
  • Nereden: İstanbul
  • Ad Soyad: R.BATTAL

Tarih : 4 Mayıs, 2011 - 10:54

Guzel bir uygulama

#47 MOzen

MOzen
  • Asil Üye
  • 154 Mesaj

Tarih : 5 Mayıs, 2011 - 11:49

Metin şu egzozu söktür, son susturucu gibi yatay koydur, orjinal çift çıkış görüntüsünü de geri getir; çift çıkışın boştaki ucunu da otto spec'İn ağzına denk gelecek şekilde serbest bırakrısın, sarkan kısım son susturucu gibi durur. :oke:

Ozaman soba bacasından geniş ağzın anlamı kalmaz :D İETT Otobüsü gibi hissediyourum kendimi :D

Gönderilen Resim

#48 Misafir_undeath324_*

Misafir_undeath324_*
  • Misafirler

Tarih : 5 Mayıs, 2011 - 15:14

Ozaman soba bacasından geniş ağzın anlamı kalmaz :D İETT Otobüsü gibi hissediyourum kendimi :D

Gönderilen Resim

metin bende pazartesi iskender ustada randevu aldım gidicez bakalım sesi nasıl olcak seninkinin seside süper iyi bence:)

#49 MOzen

MOzen
  • Asil Üye
  • 154 Mesaj

Tarih : 6 Mayıs, 2011 - 13:30

metin bende pazartesi iskender ustada randevu aldım gidicez bakalım sesi nasıl olcak seninkinin seside süper iyi bence:)

Hadi bakalım Cenk az kalmış. Ararsın beni denerken :D

#50 Emynation

Emynation
  • VIP
  • 678 Mesaj
  • Nereden: Manisa
  • Ad Soyad: Davut ÖZTÜRK

Tarih : 14 Temmuz, 2011 - 12:19

Hamdi, alt devirlerinde bir kayıp oldumu bu sistemde?

#51 ufuk_golf_6

ufuk_golf_6
  • Asil Üye
  • 20 Mesaj
  • Nereden: antalya
  • Ad Soyad: ufuk saygı

Tarih : 18 Nisan, 2012 - 17:05

arkadaslar merhaba bu cumartesi bende aracıma vanalı uzakdan kumandalı bu egzoz sisteminden bağlatıcam ancak kafamı kurcalıyan seyler var orjinalliğe önem veriyorum biraz sizce araca yazıkmı etmiş olurum? yada aracı satarken banabir sıkıntı yaratırmı ? bu konu hakkında fikirlerinizi bildire bilirseniz bana sevinirim şimdiden herkese tesekkürler.

#52 berkay

berkay

İstanbul Etkinlik Sorumlusu

• Moderatör
  • 3.861 Mesaj
  • Ad Soyad: Berkay Muradoğlu
  • LAZ

Tarih : 18 Nisan, 2012 - 23:44

arkadaslar merhaba bu cumartesi bende aracıma vanalı uzakdan kumandalı bu egzoz sisteminden bağlatıcam ancak kafamı kurcalıyan seyler var orjinalliğe önem veriyorum biraz sizce araca yazıkmı etmiş olurum? yada aracı satarken banabir sıkıntı yaratırmı ? bu konu hakkında fikirlerinizi bildire bilirseniz bana sevinirim şimdiden herkese tesekkürler.

abi şu işi tam detayına inip halledelim ya :D

#53 bayramsimsek

bayramsimsek
  • Moderatör
  • 1.184 Mesaj
  • Nereden: istanbul
  • Ad Soyad: bayram şimşek

Tarih : 11 Eylül, 2012 - 23:40

aracıma bugun vanalı egzoz sıstemı yaptırdım.sesı gercekten cok guzel arabayı tıtretıyor.fakat belırlı bı hızın ustune cıkınca ses yavas yavas azalıyor cunku son susturucu ıptal oldugu ıcın sesı yere verıyor buda yuksek hızlarda sesın sanırım ruzgara karısmasına neden oluyor.ve cok azda olsa sanırım aracımın 102hp olmasından kaynaklı bı performans kaybı oldu.sureklı bu sıstemı acık kullanmak gercekten cok zor .fakat kısa surelı kullanımda yada ne bıleyım ara gazı verırken gercekten ınsanı cılgına cevırıyor :) 1ve 2. vıteste yavastan gezıyorum gozlerımı kapatınca corvette te gıbıyım gaza bı basıyorumm aaa 1.6 golf :)

Bu mesaj bayramsimsek tarafından düzeltildi. Tarih: 12 Eylül, 2012 - 11:56

#54 omeriscan

omeriscan
  • Asil Üye
  • 34 Mesaj
  • Araç: TDI 105Hp Trend.
  • Ad Soyad: ömer işcan

Tarih : 21 Eylül, 2012 - 23:31

arkadaşlar dizel olan aracıma vana koysam yada (bildiğime göre son susturucu yoktu dizellerde) kazan iptali ile nasıl bir ses alabilirim. daha önceden forumda yapan birisi varmı bilmiyorum eğer varsa video çekip paylaşabilirmi ? şimdiden teşekkürler

#55 Esat

Esat
  • Asil Üye
  • 84 Mesaj
  • Araç: TDI 105Hp Bluemotion
  • Ad Soyad: esat güleryüz

Tarih : 21 Eylül, 2012 - 23:39

ben memnunum ses çok hoşuma gidiyo :)

#56 omeriscan

omeriscan
  • Asil Üye
  • 34 Mesaj
  • Araç: TDI 105Hp Trend.
  • Ad Soyad: ömer işcan

Tarih : 21 Eylül, 2012 - 23:59

sesi duyabileceğim bir video varmı acaba ?

#57 Patcute

Patcute
  • VIP
  • 2.043 Mesaj
  • Ad Soyad: Gökhan Zengin
  • THE BEETLE RED

Tarih : 22 Eylül, 2012 - 01:13

ben yawas hızlarda sesı cok begenmıyorum ama gaza basarken hos bır bagırtısı var. custom egzozumun sesı daha hostu ama bununda derdı yok kapa ac cok rahat ıs

#58 atahann28

atahann28
  • Asil Üye
  • 28 Mesaj
  • Nereden: Ankara
  • Araç: 1.6 102Hp Trend.
  • Ad Soyad: Atahan Özbey
  • 06AD2593

Tarih : 14 Ağustos, 2013 - 08:43

vanalı ailesine dün bende katıldım ankarada bi ustada yaptırdım ancak benim orta susturucumu kesip onun yerine taktılar halbuki ben susturucuları ellemeyin benzin deposunun yanındaki düz boruyu kesip oraya koyun demiştim ama bana bu sistemin ısı ürettigini ve benzin deposunu eritebilicegini söylediler bu dogrumu arkadaslarım bizim depolarımız o kadar cabuk eriyebilicek bişeymi yada o sistem cokmu fazla ısı üretiyoda depoyu eritebiliyo :( :iyidusun:

#59 MMMacit

MMMacit
  • Asil Üye
  • 378 Mesaj
  • Araç: TSI 255Hp R DSG
  • Ad Soyad: Haill Macit
  • 34 GZ 6366

Tarih : 14 Ağustos, 2013 - 15:30

Yeri Değil Belki Ama Bu Sese Bayılıyorum Hele O Devir Saati Bir Muhteşem

#60 mustafacagri

mustafacagri

FSI MAN

• Asil Üye
  • 1.562 Mesaj
  • Nereden: Ankara-Kırıkkale
  • Ad Soyad: Mustafa Çağrı Kozan
  • Red Golf V

Tarih : 14 Ağustos, 2013 - 19:21

Aylar önce internette bir video izlemiştim.araçlara v6,v12 motor sesi verebiliyorlardi.ama egzos sayesinde olmuyordu bu ses.videoyu bulursam atayım