İçeriğe git

Profil Resmi
mk7

Ön Takım Takırtısı

tamirhane

• Cevap eklemek için çevrim içi olmalısınız
Bu başlığa 44 cevap yazılmış

#1 scuderia

scuderia
  • Asil Üye
  • 974 Mesaj
  • Nereden: istanbul
  • Araç: 1.2 TSI 105Hp Comfort.
  • Ad Soyad: kaan korkmaz

Tarih : 6 Ağustos, 2014 - 13:22

herkeze iyi forumlar,

aracımın ön ve arka yürüyeninden gelen sesler ve rekor baayisi ile trabzonda bahadır baayisinin her araçta aynı bu ses normaldir demesi ve başından sağar gibi göndermesi canımı sıktı ve sesin kaynağını öğrenip onlara bakın sorun buymuş demek için yola koyuldum. Tanıdığım 1-2 özel servise giderek sorunu bulduk ve sesinde net bir şekilde bir sorundan geldiği kanısına vardık. Ön viraj demiri,viraj demirinin ucundaki pabuçları,burçlar ve ön taraftaki askı rotlarının değişmesi gerektiğini tespit ettik. Arka yayların ordan gelen gıcırtı için ise yayların tutulduğu parçanın değişmesi gerektiği söylendi. Şuan 16 dover kullanmama rağmen araç bir golf 7 değil sanki bir dacia loganmış gibi takır tukur ses çıkarıyor. Cumartesi sabahına servise girecek araç ve bu sefer arkadan gelen gıcırtının sesinde videosunu çektim :D eğer yine baştan sağarlarsa bundan sonra doğuş oto ile muhattap olucaklar. Elimde koz olarakta şirket araçlarımızında polo ve caddy olması, halletmedikleri taktirde rekorla çalışmayı keseceğimizi söylücem. Umarım bu etkili olur, lakin iyi niyetle yaklaşınca türkiyede hiçbiryerde işini halledemiyorsun.

• 0

#2 metin

metin
  • Moderatör
  • 6.391 Mesaj
  • Nereden: İstanbul
  • Ad Soyad: Metin Kar
  • Ünyeli...

Tarih : 8 Ağustos, 2014 - 18:34

Gecmis olsun ayrintilari yazarsin... bizimde basimiza gelebilir sonucta...
  • 0

#3 Burak.basmaci

Burak.basmaci
  • Asil Üye
  • 43 Mesaj
  • Araç: TSI 122Hp Comfort.
  • Ad Soyad: Burak Basmaci

Tarih : 9 Ağustos, 2014 - 00:34

Konu için teşekkürler,

aynı ses bende de var özellik kasislerden geçerken böyle garip sesler çıkıyor ilk zamanlar anlam veremedim servisede hiç gitmedim çünkü ara ara yapıyor benimki. geçen bir uzun yol tecrübem oldu fakat rahatsız edici bir ses hiç olmadı servis sonrası tecrübenizi paylaşırsanız çok iyi olur metin abinin dediği gibi belki biz de de olur ne yapıcağımızı bilelim en azından

• 2

#4 hamdika

hamdika
  • Kulüp Yetkilisi
  • 4.164 Mesaj
  • Araç: TDI 90Hp Trend.
  • Ad Soyad: Hamdi

Tarih : 9 Ağustos, 2014 - 08:49

sorunun neden kaynaklandığına bakmak lazım. araçta büyük ebat jant, spor yay vs kullanıldı mı? kullanım şartları nasıl yollar bozuk mu çukurlara çok giriliyor mu?
  • 0

#5 YVZ15

YVZ15
  • Asil Üye
  • 748 Mesaj
  • Nereden: Burdur
  • Araç: TDI 105Hp Comfort.
  • Ad Soyad: Yavuz

Tarih : 9 Ağustos, 2014 - 09:18

herkeze iyi forumlar,

aracımın ön ve arka yürüyeninden gelen sesler ve rekor baayisi ile trabzonda bahadır baayisinin her araçta aynı bu ses normaldir demesi ve başından sağar gibi göndermesi canımı sıktı ve sesin kaynağını öğrenip onlara bakın sorun buymuş demek için yola koyuldum. Tanıdığım 1-2 özel servise giderek sorunu bulduk ve sesinde net bir şekilde bir sorundan geldiği kanısına vardık. Ön viraj demiri,viraj demirinin ucundaki pabuçları,burçlar ve ön taraftaki askı rotlarının değişmesi gerektiğini tespit ettik. Arka yayların ordan gelen gıcırtı için ise yayların tutulduğu parçanın değişmesi gerektiği söylendi. Şuan 16 dover kullanmama rağmen araç bir golf 7 değil sanki bir dacia loganmış gibi takır tukur ses çıkarıyor. Cumartesi sabahına servise girecek araç ve bu sefer arkadan gelen gıcırtının sesinde videosunu çektim :D eğer yine baştan sağarlarsa bundan sonra doğuş oto ile muhattap olucaklar. Elimde koz olarakta şirket araçlarımızında polo ve caddy olması, halletmedikleri taktirde rekorla çalışmayı keseceğimizi söylücem. Umarım bu etkili olur, lakin iyi niyetle yaklaşınca türkiyede hiçbiryerde işini halledemiyorsun.

Servis değişecek parçaları abartmış gibi geldi..Bence değişime karar verirseniz sadece ön viraj demirinin ucundaki pabuçları ve burçları değiştirin.Arka için ise alttan ve üstten 3 bakla yaya yay hortumu geçirtseniz kesilebilir ses..Amortisörlerde sorun olabilir mi...

• 0

#6 Özgür-vw

Özgür-vw
  • Asil Üye
  • 48 Mesaj
  • Nereden: Samsun
  • Araç: TSI 122Hp Trend.DSG
  • Ad Soyad: Özgür Erkan

Tarih : 24 Ağustos, 2014 - 21:05

Bu servislerin anlamadiklari her sese normal demelerine hasta oluyorum ya:))
  • 0

#7 metin

metin
  • Moderatör
  • 6.391 Mesaj
  • Ad Soyad: Metin Kar
  • Ünyeli...

Tarih : 24 Ağustos, 2014 - 21:11

son durum nedir?
  • 0

#8 kasimsemihoz

kasimsemihoz
  • Asil Üye
  • 32 Mesaj
  • Ad Soyad: Kasım Semih ÖZ

Tarih : 24 Ağustos, 2014 - 22:18

gacır gucur ses benim aracımda da geliyordur. özellikle kasislerden geçerken. sorun burç pabuç dediğiniz plastikten kaynaklanıyor. özellikle kız aylarında hava soguk iken her kasisten geçerken ses gelirdi. dogus oto maslakta sorgusuz sualsiz garantiden değiştirdiler. kışın yola atılan solüsyon ve tuzdan bu plastiğin zarar gördüğü ve bu yüzden ses yaptığı söylenmişti bana. dedikleri gibi o parça değişince ses kesildi. mesele su an aynı ses ara ara yine geliyor ama yaz olduğu için servis zamanı sesi kanıtlayamadığım için parçayıda değiştiremedim. aracın garantiside bitti. büyük ihtimal bu kış değiştrimek istesem bende para istecekler. ama durum bu. hatta direk adı salıncak burcu olması lazım yalnıs hatırlamıyorsam.

• 0

#9 teovw

teovw
  • Asil Üye
  • 77 Mesaj
  • Araç: 1.2 TSI 105hp Comfort. DSG
  • Ad Soyad: Gok Han

Tarih : 4 Ekim, 2014 - 02:38

gacır gucur ses benim aracımda da geliyordur. özellikle kasislerden geçerken. sorun burç pabuç dediğiniz plastikten kaynaklanıyor. özellikle kız aylarında hava soguk iken her kasisten geçerken ses gelirdi. dogus oto maslakta sorgusuz sualsiz garantiden değiştirdiler. kışın yola atılan solüsyon ve tuzdan bu plastiğin zarar gördüğü ve bu yüzden ses yaptığı söylenmişti bana. dedikleri gibi o parça değişince ses kesildi. mesele su an aynı ses ara ara yine geliyor ama yaz olduğu için servis zamanı sesi kanıtlayamadığım için parçayıda değiştiremedim. aracın garantiside bitti. büyük ihtimal bu kış değiştrimek istesem bende para istecekler. ama durum bu. hatta direk adı salıncak burcu olması lazım yalnıs hatırlamıyorsam.

Ayni yerde bana normal dediler cunku bu, dsg sesi imis (bastan savma degil; 7 ileri dsg'lerde bu gicirti gercekten de normal kabul ediliyor) ancak bir ses dsg gicirtisi mi yoksa burc pabuc plastiginden mi o nasil anlasiliyor acaba?

Bu mesaj teovw tarafından düzeltildi. Tarih: 4 Ekim, 2014 - 02:39

• 0

#10 kasimsemihoz

kasimsemihoz
  • Asil Üye
  • 32 Mesaj
  • Ad Soyad: Kasım Semih ÖZ

Tarih : 4 Ekim, 2014 - 17:13

benim araç manuel. kasiste geldiğinde özellikle kış aylarında direk belli ediyor ses öyle kısık bir ses değil zaten bariz duyuluyor. doğuşoto maslakta bir usta vardı o fark etti.

• 0

#11 teovw

teovw
  • Asil Üye
  • 77 Mesaj
  • Araç: 1.2 TSI 105hp Comfort. DSG
  • Ad Soyad: Gok Han

Tarih : 4 Ekim, 2014 - 20:04

benim araç manuel. kasiste geldiğinde özellikle kış aylarında direk belli ediyor ses öyle kısık bir ses değil zaten bariz duyuluyor. doğuşoto maslakta bir usta vardı o fark etti.

Manuelse o ayri tabii
  • 0

#12 cembirinci

cembirinci
  • Forum Yetkilisi
  • 2.093 Mesaj
  • Nereden: İstanbul-Tuzla
  • Araç: TDI 105Hp High.
  • Ad Soyad: Cem Birinci
  • 34HA7060

Tarih : 5 Ekim, 2014 - 01:24

Muhtemel 2 kaynak

Takırtı tukurtu = askı rotları değişince düzelir, kullanıma bağl olarak yine yapar

Gıcırtı = Ön salıncak burçları. Değişse de soğuk havada yine yapar, uğraşmayın.

Saygılar 

Bu mesaj cembirinci tarafından düzeltildi. Tarih: 5 Ekim, 2014 - 12:22

• 1

#13 hamdika

hamdika
  • Kulüp Yetkilisi
  • 4.164 Mesaj
  • Araç: TDI 90Hp Trend.
  • Ad Soyad: Hamdi

Tarih : 5 Ekim, 2014 - 06:59

Muhtemel 2 kaynak

Takırtı tukurtu = askı rotları değişince düzelir, kullanıma bağl olarak yine yapar

Gıcırtı = Ön salıncak burçları. Değişse de soğuk havada yine yapar, uğraşmayın.

Saygılar

gıcırtı ön salıncak burçları olmasın??

Bu mesaj cembirinci tarafından düzeltildi. Tarih: 5 Ekim, 2014 - 12:21

• 0

#14 scuderia

scuderia
  • Asil Üye
  • 974 Mesaj

Tarih : 6 Ekim, 2014 - 21:57

Gircirti on burclar ve viraj demiri lastikleriymis, yazmayi unuttum ya kusura bakmayin :( yaklasik 1 ay once cozduler sorunu burclar ve viraj demiri lastikleri degisince artik tik yok :) yarinda yay takicam sonra bakalim olcakmi sikinti ;)
  • 0

#15 oguzhanbk

oguzhanbk
  • VIP
  • 1.630 Mesaj
  • Nereden: Ankara
  • Araç: TSI 122Hp High.
  • Ad Soyad: Oğuzhan B.

Tarih : 6 Ekim, 2014 - 23:46

Gircirti on burclar ve viraj demiri lastikleriymis, yazmayi unuttum ya kusura bakmayin :( yaklasik 1 ay once cozduler sorunu burclar ve viraj demiri lastikleri degisince artik tik yok :) yarinda yay takicam sonra bakalim olcakmi sikinti ;)

Hangi yayda karar kıldın?:)
  • 0

#16 scuderia

scuderia
  • Asil Üye
  • 974 Mesaj

Tarih : 6 Ekim, 2014 - 23:48

Hangi yayda karar kıldın?:)

Kanka 3,5 vogtland aldim :) yarin muhtemelen takilcak :))) simdi sövceksin biliyorum ama ne biliim ucuza buldum takar bakarim begenmezsem cikaririm :P
  • 1

#17 oguzhanbk

oguzhanbk
  • VIP
  • 1.630 Mesaj
  • Araç: TSI 122Hp High.
  • Ad Soyad: Oğuzhan B.

Tarih : 6 Ekim, 2014 - 23:57

Ya olum arabayı lego'ya çevirdin yemin ederim..benim yaylar sökülürken ben izleyemedim, çıktım dışarı, sen nasıl kıyıyosun sürekli böyle sök tak işlerine anlamıyorum:))

Estağfirullah, sövmem dee inşallah memnun kalırsın da bi daha sökülmez o amortisörler falan, ne diyim:)))
  • 1

#18 berkay

berkay
  • Forum Yetkilisi
  • 4.633 Mesaj
  • Araç: Diğer
  • Ad Soyad: Berkay Muradoğlu
  • LAZ

Tarih : 7 Ekim, 2014 - 07:47

Ya olum arabayı lego'ya çevirdin yemin ederim..benim yaylar sökülürken ben izleyemedim, çıktım dışarı, sen nasıl kıyıyosun sürekli böyle sök tak işlerine anlamıyorum:))

Estağfirullah, sövmem dee inşallah memnun kalırsın da bi daha sökülmez o amortisörler falan, ne diyim:)))

Kanka sök tak sök tak daha çok bağ oluyo aranda :D jettamın her noktasını bilirdim ey gidi :D
  • 1

#19 hoyrat055

hoyrat055
  • Asil Üye
  • 11 Mesaj
  • Nereden: samsun
  • Ad Soyad: murat kırmacı

Tarih : 31 Ekim, 2015 - 13:14

2013 model MK7 min ön tarafından benzer sesler geliyordu.Dışarda bir yere gösterdiğimde viraj çubuğundan kaynaklandığını zararı olmayan bir durum olduğunu,böyle devam etmemi söylemişlerdi.

Sonra 2 yıl garantisi dolmak üzereyken aracı kontrol amaçlı servise çağırdılar.(o zaman bu hoşuma gitmişti.Aslında marka adına güzel bişey de.)Durumu onlara anlatım.Sonra arka ve ön takımlara komple bakıp,burcları yağlamışlar.Servis çıkışında ses gitmişti ama ilerleyen zamanda bu sefer tüm takımlardan hafif kasislerde bile tıkırtılar gelmeye başladı.Anlayacağınız arabanın kimyası bozuldu.Çok detaycı biri olduğumda arabadan acayip soğudum.Eminimki farkı benden başkası anlayamaz ama yinede beni rahatsız ediyor.Birkez daha servise karşı güvenim kalmadı.

• 0

#20 savaş görmüş

savaş görmüş
  • Asil Üye
  • 225 Mesaj
  • Nereden: Trabzon
  • Ad Soyad: s görmüş

Tarih : 30 Aralık, 2015 - 13:19

Aynısı bendede var servise götürdüm Balata dediler sol önden ve arkadan geliyor gıcırdama
  • 0

#21 egzantrik1453

egzantrik1453
  • Asil Üye
  • 256 Mesaj
  • Ad Soyad: Cihat Öz
  • 16JT797

Tarih : 30 Aralık, 2015 - 18:15

Önce askı rotlarını değiştirin deneyin. Ucuz olan parçadır. Genelde sesi o yapar.

• 0

#22 savaş görmüş

savaş görmüş
  • Asil Üye
  • 225 Mesaj

Tarih : 30 Aralık, 2015 - 21:37

Önce askı rotlarını değiştirin deneyin. Ucuz olan parçadır. Genelde sesi o yapar.

Kaç adetler bunlar önde Arkada

• 1

#23 kty94kty

kty94kty
  • Forum Yetkilisi
  • 1.702 Mesaj
  • Araç: TSI 140 Hp High. DSG
  • Ad Soyad: Kutay ECEVİT

Tarih : 31 Aralık, 2015 - 00:24

Aynen sesler bendede var bende direksiyonu çevirdiğinizde gıcırdama gibi geliyor ön ve arkadan. El freni çekik veya frene basılı iken baya sesli geliyor. Götürdüm banada balata dediler.
  • 0

#24 savaş görmüş

savaş görmüş
  • Asil Üye
  • 225 Mesaj

Tarih : 31 Aralık, 2015 - 12:04

Aynen sesler bendede var bende direksiyonu çevirdiğinizde gıcırdama gibi geliyor ön ve arkadan. El freni çekik veya frene basılı iken baya sesli geliyor. Götürdüm banada balata dediler.

Balataları değiştirsek yenilerdede ses olur mu ??? Balatalar ortalama kaç bin yapar Daha 34 bin km deyim
  • 0

#25 egzantrik1453

egzantrik1453
  • Asil Üye
  • 256 Mesaj
  • Ad Soyad: Cihat Öz
  • 16JT797

Tarih : 1 Ocak, 2016 - 18:33

Kaç adetler bunlar önde Arkada

Bende sadece önde değişti. Arkada yok diye biliyorum. Arkadan gelmiyordu ses.

• 0

#26 savaş görmüş

savaş görmüş
  • Asil Üye
  • 225 Mesaj

Tarih : 23 Ocak, 2016 - 21:46

Servistemi değiştiniz fiyatı özelden yazarsanız sevinirim ✋🏻
  • 0

#27 savaş görmüş

savaş görmüş
  • Asil Üye
  • 225 Mesaj

Tarih : 13 Mart, 2016 - 22:35

Bende değiştirmeyi düşünüyorum lakin bazıları kısa süre sonra tekrar ses geldiğini söylüyor sizde ses tekrar yapıyor mu ???boşuna değiştirmekte istemiyorum ???
  • 0

#28 detobler

detobler
  • Asil Üye
  • 329 Mesaj
  • Ad Soyad: Aydıner Birsin Yıldız
  • + TSI 90Hp Comfort. DSG Polo

Tarih : 13 Mart, 2016 - 23:36

Hocam klasik, oldu, oluyor, olacak anlsilan..

Sifir gelen aracta bi sure sonra olustuguna gore, degistirseniz de bir sure sonra yeniden olusucagini dusunuyorum.

Servis yikama yaglama olayina gidiyor;
Daha sonra "daha" da artiyor.
Mumkunse yaptirmayin,ya da olabildigince gec yaptirin..

Yay'li yaysiz farketmior
Etrafimdaki 8 golf aracin hepsi ortalama 40-50k dolaylarinda yapmaya basladi..
  • 0

#29 savaş görmüş

savaş görmüş
  • Asil Üye
  • 225 Mesaj

Tarih : 14 Mart, 2016 - 10:50

Hocam klasik, oldu, oluyor, olacak anlsilan..

Sifir gelen aracta bi sure sonra olustuguna gore, degistirseniz de bir sure sonra yeniden olusucagini dusunuyorum.

Servis yikama yaglama olayina gidiyor;
Daha sonra "daha" da artiyor.
Mumkunse yaptirmayin,ya da olabildigince gec yaptirin..

Yay'li yaysiz farketmior
Etrafimdaki 8 golf aracin hepsi ortalama 40-50k dolaylarinda yapmaya basladi..

Sabah işe giderken 12 tane hız kesiciden geçiyorum Nekadar yavaş geçsem de yine yapıyor gacur gucur diye. Deli ediyor adamı işte . arabam 37 binde . Bu kış yapmaya başladı daha önce yoktu . İki kış idere etse yaptıracam ama yine yapar diyorsunuz.
  • 0

#30 drivesafely

drivesafely
  • Asil Üye
  • 457 Mesaj
  • Araç: 1.6 102Hp Trend.
  • Ad Soyad: Burak Karakaya

Tarih : 14 Mart, 2016 - 11:48

Benim araç MK6. Benim de salıncak burçları garantiden değişti; fakat bir süre sonra aynı ses devam ediyor. Uğraşmayın.

• 0

mk7, tamirhane etiketlerine sahip diğer başlıklar